Logo

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Amblem
ANA SAYFAYARDIMGİRİŞ YAPKAYIT DUYURULAR MEAL DİNLE KUR'AN DİNLE
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
18 Eylül 2014, 11:42:46 ÖS
Duyurular:
Sayfa: [1]   Aşağı Git Yanıtla    Anket ekle
Hz.İsa'nin Babası Hz.Muhammed Olabilirmis  (Okunma Sayısı 2485 defa)

Sr. Member

Fethullah Gülenden;
Hz.İsa'nın Babası Hz.Muhammed Olabilirmismismis....
Hz.Meryem ile Hz.Muhammed Nikahlanmis Olabilirmis...

bunlar igce kendilerini sasirmislar..

http://tr.fgulen.com/content/view/1568/3/
Alıntı
فَاتَّخَذَتْ مِنْ دُونِهِمْ حِجَاباً فَأَرْسَلْنَا إِلَيْهَا رُوحَنَا فَتَمَثَّلَ لَهَا بَشَراً سَوِيّاً

"Meryem, onlarla kendi arasına bir perde çekmişti. Derken, Biz ona ruhumuzu gönderdik de o, kendisine tastamam bir insan şeklinde göründü." (Meryem sûresi, 19/17)

Hz. Meryem, ailesinden ayrılarak kaldığı yere nispeten daha bir doğuya çekildi; çekilmekle de kalmadı, ailesi ile kendi arasına bir sütre ve perde koydu. Bu asude ve kimsesiz yerde, insanlarla kendi arasına bir engel ve perdenin yerleştirilmesi, onun kadınlık hâllerini hissettirmeme hassasiyetinden, temizlenme ihtiyacından olabileceği gibi, sessiz bir ortamda ibadeti, teveccühü ve en mükemmel şekilde bir konsantrasyon yakalama adına da olabilir ki, siyakı bezeyen kelimeler bu mülâhazalara açık gibidir... Evet işte onun, bu ölçüde bir cismanî ve ruhanî nezaheti benliğinin derinliklerinde tastamam duyması sonucundadır ki, 5الطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّب۪ينَ mantukunca, lebrîz edilmiş bu ruh ve tertemiz bir hâl almış o atmosferde, yeni bir ruh mesajıyla gelen Hz. Ruh temessül edivermiştir. Bununla insanlık yeniden dirilecek ve kıyamete kadar da bu dirilişler birbirini takip edecekti.

Acaba ne idi bu ruh? Hemen büyük çoğunluğu itibarıyla bütün tefsirler, âyet-i kerimedeki "...ruhumuzu gönderdik..." diye belirtilen ruh'un Cebrail (aleyhisselâm) olduğunu ifade etmektedirler. Ne var ki burada Kur'ân "ruh" tabiri kullanıyor; ruhun tayininde ise ihtilaf vardır. İhtimalin sınırları ise ihtilafın çerçevesini aşkındır; hatta Efendimiz'in ruhunu içine alacak kadar da geniştir. Evet bu da muhtemeldir; zira Hz. Meryem çok afife ve nezihe bir kadındı. Bu itibarla da gözlerinin içine başka hayal girmemişti ve girmemeliydi de. Ona sadece kendisine helâl olan biri bakmalıydı. O da olsa olsa Efendimiz olabilirdi, zira O bir münasebetle Hz. Meryem'in kendisiyle nikâhlandığına işaret buyuruyordu.[6] Bu açıdan da "ruh"un Efendimiz'in ruhu olabileceği de ihtimal dahilindedir. Ancak bu kat'î değildir, sadece bir ihtimaldir. İhtimaller ise delillerle takviye edilecekleri ana kadar kat'iyet ifade etmezler.

-------------------------

[A’raf Suresi] 3. Rabbinizden size indirilene Kur’an’a uyun. O’nu bırakıp da başka dostların peşlerinden gitmeyin. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!

Hero Member

وَلِلَّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَMÜLK ALLAH'INDIR!

Meryem suresi meali şerifi:

17- Sonra onlardan yana (kendini gizleyen) bir perde çekmişti. Böylece ona ruhumuz  göndermiştik, o da, düzgün bir beşer kılığında görünmüştü.
18- Demişti ki: "Gerçekten ben, senden Rahman a sığınırım. Eğer takva sahibiysen (bana yaklaşma) ."
19- Demişti ki: "Ben, yalnızca Rabbinden (gelen) bir elçiyim; sana tertemiz bir erkek çocuk armağan etmek için (buradayım) ."
20- O: "Benim nasıl bir erkek-çocuğum olabilir? Bana hiç bir beşer dokunmamışken ve ben azgın-utanmaz  değilken" dedi.
21- "öyledir" dedi. "Rabbin, dedi ki: -Bu benim için kolaydır. Onu insanlara bir ayet ve bizden bir rahmet kılmak için (bu çocuk olacaktır) ." Ve iş de olup bitmişti.
22- Böylelikle ona gebe kaldı, sonra onunla ıssız bir yere çekildi.

Meryem'in kendini ibadete adadığı yer Mabed'in doğudaki odalarından biriydi ve adet olduğu üzere kendisini diğer insanlardan gizlemek için bir perde asmıştı. Burası bazı insanların kabul ettiği Nasıra olamaz, çünkü Nasıra Kudüs'ün kuzeyindedir.
 "Öyledir" sözü  ifade edildiği gibi çok önemlidir. Bunun anlamı şudur: "Rabbinin dilediği gibi senin tertemiz bir oğlun olacak, hiçbir insan sana dokunmamış olduğu halde." Yukarıda  geçtiği gibi Zekeriyya'ya (a.s) da aynı cevap verilmiştir. Bu sözü: "Evet öyle olacak, sana bir erkek dokunacak ve senin bir oğlun olacak", diye tefsir etmek sadece anlamı saptırmaktır. Çünkü eğer bu: "Senin de diğer kadınlar gibi bir oğlun olacak demek olsaydı hemen sonraki: "Rabbin dedi ki: 'O bana kolaydır onu insanlara bir ayet yapacağız'", sözleri anlamsız olurdu. Eğer onun doğumu sıradan, herhangi bir çocuğun doğumu gibi olsaydı, şu sözlere gerek kalmazdı. "Bu kolaydır ve bu insanlar için bir ayet (mucize) olacak. Böyle olacak, çünkü o beşikte iken konuşacak."

23- Derken doğum sancısı onu bir hurma dalına sürükledi. Dedi ki: "Keşke bundan önce ölseydim de, hafızalardan silinip unutuluverseydim."
24- Altından (bir ses) ona seslendi: "Hüzne kapılma, Rabbin senin alt (yan) ında bir ark kılmıştır."

mevdudi

Saygı duyduğum bir cemaat lakin bu cümleleri yalnış.Bu ruh-cibril dir.insan yalnış yapmaya müsait yaratılmış Ona bakılacak olunursa sizlerde sünneti seniyyeyi büyük oranda tahrif olmuş tahayyül ederek red ediyorsunuz.Bu Kurana muhaliftir.Çünkü Kuran nebiler serveri as.itaati farz kılmıştır.Bu ise 'Onun uyduğu vahy idi ,vahyde sadece kuranı kerimdir, o halde biz kurana uyarak O sav.na itaat etmiş oluruz 'düşünce kaymasıyla açıklanamaz çünkü öyle ise resule itaat sözüne mevti malum iken şuan gerek yoktur,buda evrensel bir Kuran mantığından uzaktır.
Rabbim yalnışdan dönenlerin asaletini korur.Israr edenlerin ise mutlaka karşısına malik olduğu günde çıkarttır.

« Son Düzenleme: 16 Mart 2013, 07:37:08 ÖÖ Gönderen: huseyn »

اشهد ان لا اله إلا الله واشهد ان محمد رسول الله
 Şüphesiz sözlerin en hayırlısı Allah'ın kitabı, yolların en hayırlısı da Muhammed'in yoludur.

Full Member

Kaya arkadaşımızın yaptığı alıntı çok ilginç ve vahim. Forumun baş sayfasında yer alsın diye bu notu yazdım. İtikadla ilgili önemli bir mesele.

Sr. Member

Ne diyeyim ki Degerli Kaya Kardesim,

Insan olarak nicin yaratildigimizi ve vazifelerimizi sanki kavramisiz da baska meseleler kalmis ortada halledilecek.

Hastalik gelmeden önce sagligin, delilik gelmeden önce aklin, ölüm gelmeden önce yasamanin degerini anlayamayan bu insanciklar durup durduklari yerde sanki üstlerine vazifeymis gibi bir de baskalarini sapittirma yarisina girmisler.

Allah arzu etmis olsaydi bir beser yerine elbette bir melek gönderirdi uyarici olarak. Eh melek indirilmedigine göre, birilerinin ellerini kollarini sivayip bu kutsal vazifeyi (!) üstlenmeleri gerekiyor olacakki yarim akillariyla sirk bataginin icinde battiginin farkina varamadan ( bir püfürükle söndürülen bir mum misali ) isik yaydiklarini saniyorlar. Rabbimiz! Biz sirk kosanlardan degildik. demege kim zorluyor insanlari?

Selam ve dua ile.

2/285 Elçi, Rabbinden kendisine indirilene inandı, inananlar da... Hepsi, ALLAH'a, meleklerine, kitaplarına ve elçilerine inanırlar: 'Elçilerinin hiçbirisi arasında ayırım yapmayız.' Derler ki: 'İşittik ve uyduk. Rabbimiz bizi bağışla; dönüş sanadır.'

Sr. Member

Kaya arkadaşımızın yaptığı alıntı çok ilginç ve vahim. Forumun baş sayfasında yer alsın diye bu notu yazdım. İtikadla ilgili önemli bir mesele.

ilginiz icin tesekkürler kardeslerim, evet durum cok vahim, cevremdeki insanlara bu yaziyi aynen anlattim, inanmiyorlar böyle birseyin Fethullah Gülenin yazdigina..
sitesinde yaziyor dememe ragmen ciddiye bile almadilar.. yok fake, yok hacklenmis'dir, yok iftiradir..
Nurcu cemaat üyeleri M.Fethullah Güleni bir anlatsinlarda dinleyin, duyan sanki Peygmaberden konusuyorlar der. Fethullah Gülenin sacinin telini cüzdanlarin'da gezdiriyorlar.
Durum böyle olunca siz nederseniz degin degisen birsey olmayacak..

bu arada bu M. tam olarak ne anlama geliyor biliyormusunuz ??

Alıntı
Ne diyeyim ki Degerli Kaya Kardesim,

Insan olarak nicin yaratildigimizi ve vazifelerimizi sanki kavramisiz da baska meseleler kalmis ortada halledilecek.

Hastalik gelmeden önce sagligin, delilik gelmeden önce aklin, ölüm gelmeden önce yasamanin degerini anlayamayan bu insanciklar durup durduklari yerde sanki üstlerine vazifeymis gibi bir de baskalarini sapittirma yarisina girmisler.

Allah arzu etmis olsaydi bir beser yerine elbette bir melek gönderirdi uyarici olarak. Eh melek indirilmedigine göre, birilerinin ellerini kollarini sivayip bu kutsal vazifeyi (!) üstlenmeleri gerekiyor olacakki yarim akillariyla sirk bataginin icinde battiginin farkina varamadan ( bir püfürükle söndürülen bir mum misali ) isik yaydiklarini saniyorlar. Rabbimiz! Biz sirk kosanlardan degildik. demege kim zorluyor insanlari?

Selam ve dua ile.

cok dogru söylüyorsun güzel kardesim, Allah akil fikir versin bu insanlarin pesinden kosanlara..
Dün Tarikatci site Yöneticisine bak dedim Ellah yazma Allah yaz dedim, bana yok dogru Ellah olarak yazilir cünkü seyh efendileri öyle demis.. ben simdi bu adama daha nedemeliyim ki ?? zaten birsey demeden bannlandim..

« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013, 11:05:45 ÖS Gönderen: Kaya »

[A’raf Suresi] 3. Rabbinizden size indirilene Kur’an’a uyun. O’nu bırakıp da başka dostların peşlerinden gitmeyin. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!

Hero Member

samimiyetle Allah yoktur bile dedirtilir insana..bu eleştirdiğin insanlar sibiryaya gitmiş eksi 45 derecede ders anlatmışsa daha çok mesafe almalısın kaya.

Şüphesiz sözlerin en hayırlısı Allah'ın kitabı, yolların en hayırlısı da Muhammed'in yoludur.

Sr. Member

eksi 45 derece oralarda olmalari yaptiklari hatalari degistirmez, ben zaten hepsini birden bir kefeye koymadim aralarinda cok sevdigim abilerim var..

Alıntı
daha çok mesafe almalısın kaya.

muhakkak huseyn kardesim

Full Member

İnsanlar samimi olabilirler. Ancak batıl inançların samimi bağlıları yaptıklarının karşılığında arzuladıkları kazançları elde edemeyeceklerdir. Resulullah'ın İsa(AS)'dan sonra dünyaya geldiği Kur'anla, Sünnetullahla, sünnetle ve akılla sabittir. Bunun aksine asla ihtimal verilemez.
Şu ifadeye bakın lütfen "İhtimalin sınırları ise ihtilafın çerçevesini aşkındır; hatta Efendimiz'in ruhunu içine alacak kadar da geniştir. Evet bu da muhtemeldir; zira Hz. Meryem çok afife ve nezihe bir kadındı. Bu itibarla da gözlerinin içine başka hayal girmemişti ve girmemeliydi de. Ona sadece kendisine helâl olan biri bakmalıydı. O da olsa olsa Efendimiz olabilirdi, zira O bir münasebetle Hz. Meryem'in kendisiyle nikâhlandığına işaret buyuruyordu.[6] Bu açıdan da "ruh"un Efendimiz'in ruhu olabileceği de ihtimal dahilindedir. Ancak bu kat'î değildir, sadece bir ihtimaldir. İhtimaller ise delillerle takviye edilecekleri ana kadar kat'iyet ifade etmezler"
İhtimalmiş, böyle bir ihtimale ihtimal vermek dahi insanı ciddi sıkıntılara sokar. Böyle bir şeyi yazıp kendine bağlı milyonların inançlarını bulandırmak, onları şüpheler içine sokmak uygun bir davranış mıdır ?

Hero Member

samimi insan kazanç peşinde koşmaz.belki buna manevi kazançda dahil.dediğim gibi fettullah bey burada hata yapmış.doğrusunu gösterin yeterli.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sayfa: [1]   Yukarı Git Yanıtla    Anket ekle

Gitmek istediğiniz yer:  

Kuran Dersi | Vakıf Sitesi| Fetva Sitesi | Uygurca Site | Arapça Site | Rusca Site | Azerice Site | İngilizce Site | Almanca Site | SV Yayınları | Platform Sitesi 18 Eylül 2014, 11:42:46 ÖS
MySQL Kullanıyor Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2009, Simple Machines PHP Kullanıyor